Konferans Yeri

İstanbul Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi
Beyazıt Kampüsü
Fatih / İstanbul (Eczacılık Fakültesi yanı)KONFERANS YERİ İLE İLGİLİ ÖNEMLİ NOTLAR:
1-Son varış noktası Beyazıt ve Vezneciler olan otobüs durakları Beyazıt Kampüsü’ne en yakın olan duraklardır.
2-Saraçhane durağından geçen otobüsler (Taksim, Eminönü, Yenikapı, Avcılar istikametlerinden gelen otobüsler) kullanıldığında, 15 dakikalık bir yürüme mesafesini göze almak gerekir.
3- Tramvayla geleceklerin Beyazıt durağında inmesi önerilir. Yolu bilenler için Laleli durağında da inmek uygun olacaktır.
4-Toplu taşıma araçlarında kullanmak üzere istasyonlarda satılan “İstanbul Kart” satın almanız size kolaylık sağlayacaktır.
5-Yenikapı-Hacıosman(M2) metro hattının Vezneciler durağı İstanbul Üniversitesi’ne ulaşmak için kullanılabilir. Ayrıca aynı metro hattının Yenikapı istasyonu Marmaray ile bağlantılıdır.

Şehir içi ulaşımda kullanılabilecek alternatif toplu taşıma araçları:
Avrupa yakasından geliş:
Metrobüs ile Cevizlibağ istasyonuna varıldıktan sonra tramvaya geçilerek Beyazıt durağında inilmesi önerilir.Anadolu yakasından geliş:
Vapur ile Eminönü, Karaköy veya Kabataş’a varıldıktan sonra tramvay ile Beyazıt istasyonuna gelmek mümkündür.

Şehir dışından ulaşımda kullanılabilecek alternatif toplu taşıma araçları:
Esenler otogardan geliş:
M1 Yenikapı–Atatürk Airport/Kirazlı hafif metro hattı ile Aksaray’a ulaştıktan sonra Yusufpaşa durağında tramvay hattına aktarma yapıp, Beyazıt istasyonuna ulaşmak mümkündür.
Otogardan ayrıca Beyazıt yönüne otobüsler de hizmet vermektedir.

Atatürk Havalimanı’ndan geliş:
Havalimanından hareket eden M1 Yenikapı–Atatürk Airport/Kirazlı hafif metro hattı ile Aksaray’a ulaştıktan sonra Yusufpaşa durağında tramvay hattına aktarma yapıp, Beyazıt istasyonuna ulaşmak mümkündür. Aynı metro hattı ile tramvay aktarması Zeytinburnu istasyonunda da yapılabilir.

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan geliş:
Kongre Merkezine en uzak olan bu havalimanı için şehre ulaşım imkanlarını havalimanı görevlilerinden sormanız önerilir.
Havalimanından Bostancı’ya belediye otobüsleri hareket etmektedir. Bostancı’dan deniz otobüsü ile Yenikapı veya Kabataş istasyonlarına ulaşabilirsiniz. Yenikapı’dan M2 metro hattı ile Vezneciler; Kabataş’tan tramvay hattı ile Beyazıt istasyonuna ulaşabilirsiniz.

Kadıköy veya Taksim’e transfer sağlayan ve havalimanından kalkan Havabüs otobüslerini kullanabilirsiniz. Kadıköy’den Kabataş’a ardından tramvaya aktarma yaparak Beyazıt durağında inebilir; Taksim’den ise metroyla Vezneciler durağına gelerek ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

 

 

Raylı ulaşım haritası için tıklayınız.

Havabüs otobüs saatleri için tıklayınız.

İDO tarifeleri için tıklayınız.