İstanbul Üniversitesi, “Uluslararası Gelecek İçin Öğrenme Alanında Yenilikler Konferansı”na Yedinci Kez Ev Sahipliği Yapıyor

Türkiye’nin en eski ve köklü üniversitesi olarak eğitimde önemli bir yere sahip İstanbul Üniversitesi “Uluslararası Gelecek İçin Öğrenme Alanında Yenilikler Konferansı”na (FL2018) yedinci kez ev sahipliği yapıyor. Ana tema olarak “Eğitimde Dijital Dönüşüm” ile yola çıkan konferansı düzenleyen kurumlar (İstanbul Üniversitesi, Türkiye Bilişim Vakfı, Türkiye Bilişim Derneği ve Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı) arasında bu yıl Milli Eğitim Bakanlığı’nın yer alması ile beraber, konferansın gücünün ve konferans sonunda elde edilecek sonuçların yaygın etkisinin artacağına inanmaktayız.

Öğrenmenin odağında bulunan ve onun temel varlık nedeni olan insanın yaşam boyu öğrenmesi ve nitelikli yetişebilmesi için etkin ve verimli yöntemler, stratejiler, teknikler, teknolojiler ve gelecek için öğrenme alanındaki yenilikler ile ilgili fikirlerin paylaşılacağı ve tartışılacağı konferansımız 11-14 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Konferansımızda ayrıca eğitimde teknolojiyi kullanmakta olan okul/eğitim kurumları, STK’lar, özel yazılım şirketleri ve bireylerin katılımının beklendiği “Dijital Eğitim Asistanı Yarışması” da düzenlenecektir.

“Her şeyin başı eğitim” diyerek çıktığımız yolda bu sene özellikle öğretmenlerimizi güncel teknolojik uygulamalarla buluşturmayı amaçlıyoruz.

FL2018 DÜZENLEME KURULU

05/04/2018
800 defa okundu

İstanbul Üniversitesi

34452 Beyazıt/Fatih-İstanbul

Tel: 0 (212) 440 00 00